طراحی دکوراسیون نمایشگاهی

ABAV.
یکی از هنرهای پرجاذبه برای بسیاری، طراحی غرفه نمایشگاهی می باشد در حال حاضر نه تنها طراحان و تحصیل کردگان رشته های مرتبط معماری و طراحی دوستدار انجام پروژه های مختلف در زمینه طراحی غرفه و دکوراسیون داخلی هستند چه بسیار از دانش آموختگان رشته های دیگر نیز از  جاذبه این هنر دور نیستند
stall_perspective_by_janilgraphics-d5tc270.
ساخت و نصب غرفه های نمایشگاهی در نمایشگاه های مختلف یکی از تخصص های اصلی در گروه دکورساز نمایشگاهی است که با توانمندی و نیروهای مجربی که در اختیار دارد چه در قسمت اجرا و چه در قسمت طراحی می تواند به راحتی یک غرفه نمایشگاهی را برای شما بسازد و آن را در زمان بسیار مناسبی برای نصب آماده کند و در اختیار شما دوستان قرار بدهد. در واقع ساخت و نصب غرفه نمایشگاهی با پارامتر های مختلفی عجین شده است که یکی از آن پارامتر ها طراحی مناسبی است که بتواند منجربه ساخت یک غرفه بسیار شیک و زیبا شود و امکان پذیر بودن آن طرح هم فوق العاده برای نصب کردن غرفه دارای اهمیت می باشد. هر غرفه ای که در حال طراحی می باشد الزاما امکان اجرایی بودن را ندارد و باید طراحی یک غرفه نمایشگاهی پارامتر های مختلفی را در خود داشته باشد که یکی از مهمترین پارامتر های آنها امکان پذیر بودن آن طرح می باشد تا بشود آن طرح را برای غرفه استفاده کرد و از آن بهره برد برای داشتن یک غرفه ی فوق العاده زیبا و شکیل و در عین حال امکان پذیر. همکاران ما در قسمت اجرایی نصب غرفه را بر عهده دارند .
9e57b7a4-3115-4d38-ae44-d37bb465ebba
طراحی غرفه های نمایشگاهی
نکاتي در مورد ساخت غرفه­ هاي نمايشگاهي :
1. طراحی یک غرفه در حقیقت طراحی یک اثر هنري است ، غرفه مي تواند محل تجلي هنري طراح و نشان دهنده سطح دانش و بينش فرهنگي هنري سليقه وي باشد.
2. طراحي غرفه، تخصص است در حالي برخي هنرمندان تصور مي کنند طراحي غرفه عملي تفنني است و در کنار کارهايشان به آن مي پردازند. اين طور هم مي توان نگاه کرد، اما حاصل اين رويکرد به هيچ رو غرفه حرفه اي نيست.
3. ايده خلاقانه، محور طراحي غرفه است ايده خلاقانه، فرآيند پيچيده اي دارد و ايده يابي داراي روش هايي است که به مطالعه نياز دارد. طرح بايد مخاطب را در غرفه نگه دارد و پاسخگوي افکار و احساساتش باشد. بايد دانست کارفرما چه هدفي دارد و روي آن تمرکز کرد که به طور حتم به يافتن ايده هاي ناب مي انجامد.
4.گاه سکوت و خلوت بهتر است ، روش هاي طراحي گاه چنان آرامشي در مخاطب ايجاد مي کند که چاره اي جز ايستادن در غرفه ندارد.
5. سيستم هاي مدولار و پيش ساخته توصيه نمي شوند استفاده از اين سيستم ها گاه خوب و گاه بسيار بد است. اين يک روش خوب است به شرطي که فکر شده باشد و براي غرفه خودتان بومي سازي شده باشد يا اينکه هدف خاصي را تعقيب کند.
6. سلسله مراتب ديده شدن اشيا و درک آن ها را نبايد فراموش کرد چشم انسان با ورود به هر فضا به سرعت دنبال چيزهاي جديد مي گردد، به همين دليل اشياي نمايشي و اشياي تزييني را بايد در جاي مناسب گذاشت. اغلب غرفه هاي به ظاهر زيبا، بدون توجه به اين اصل طراحي مي شوند و فقط خوشگل هستند، اما هدف اصلي غرفه دار را تامين نمي کنند.
PRmar5(2).
ريشه ارتباط و علاقه انسان به گياهان از سالهاي بسيار دور شايد دوران انسانهاي اوليه نشاًت مي­گيرد . در طول تاريخ استفاده از گياه مسير تکاملي و اشتياق علمي گسترده­اي داشته است .
با توجه به تحقيقات دانشمندان وجود فضاي سبز بر روحيه انسان تاٌثير فراوان دارد به همين منظور اهميت دادن به نقش فضاي سبز در زندگي انسان ها و ايجاد علاقه بيشتر به درخت ، گل ،چمن و … در وجود هر کس امر بسيار مهمي است.
امروزه ايجاد فضاي سبز بصورت يک علم جدايي ناپذير از علم ساختمان سازي و شهر سازي در آمده است .
متاسفانه در ايران اين علم چندان جدي گرفته نشده است و اگر هم فضاي سبزي براي حياط منازل و يا شهر ها ايجاد ميشود توسط افراد غير مجرب صورت ميگيرد که تناسبي با روحيه صاحب پروژه يا نوع پروژه ندارد.
در طراحي فضاي سبز ميبايست به عواملي مانند نوع آب و هواي منطقه ، سليقه صاحب پروژه ، ترپوگرافي محل مورد نظر ، اندازه و شکل محل مورد نظر توجه نمود. همچنين فضاي سبز ايجاد شده بايد با ساختمان موجود در محل مورد نظر هماهنگي داشته باشد.
exhibition_stand_construction_01.
پلن غرفه نمایشگاهی چیست؟
پلن غرفه نمایشگاهی در واقع تصویری از محل قرارگیری غرفه در نمایشگاه می باشد که مثلا غرفه نمایشگاهی در کجا ی نمایشگاه قراردارد و دارای چه ابعاد و موقعیتی می باشد و همچنین از چند طرف بسته و یا باز می باشد
نمایی از یک پلن نمایشگاهی را در زیر می بینیم
پلن غرفه نمایشگاهی
تجهیزات نمایشگاهی شامل تمام مولفه های مختلف از  ال سی دی – میز – صندلی – آب سرد کن – آب گرم کن و …..گرفته تا چایی ساز و دی وی دی را شامل می شود
در غرفه های نمایشگاهی مختلف به دلیل محدودیت زمانی برای مشارکت کنندگان و غرفه داران خیلی آسان و به صرفه نیست که به همراه خود تجهیزات جانبی بیاورند و در محل غرفه قرار دهند .به همین دلیل شرکت های مختلف در این زمینه به طور تخصصی وارد شده اند و تجهیزات نمایشگاهی را اجاره می دهند که باید از قبل برای تهیه آن اقدام نمود.