دیوار فوق سبک SLP

دیوار و دیوار کشی یکی از زمانبرترین، پرهزینه ترین و پر بهاترین قسمت های ساختمان سازی، مخصوصا در سازه های بزرگ می باشد. با ارائه دیوارهای فوق سبک SLP این امر را برای پیمانکاران تا حدود زیادی ارزانتر، ساده تر و در یک کلام به صرفه تر شده . با یک تیم ۲ یا ۳ نفره قادر به نصب حدود ۷۰ متر مربع دیوار در یک روز کاری خواهید بود . این امر باعث کاهش هزینه نیروی انسانی و همچنین زمان اجرای کار کوتاهتر می گردد. همچنین هزینه حمل این نوع دیوار به مراتب از انواع دیگر ارزانتر می باشد.
مشخصات فنی محصول
ابعاد دیوار:
هر پانل با ضخامت ۱۰ سانتی متر، عرض ۱۰۰ سانتی متر و طول ۳۰۰ سانتی متر می باشد که به سهولت می توان با دستگاه به اندازه های دلخواه برش داد. در ضمن ضخامت ۱۰ سانتی متری دیوار بنا به درخواست شما قابل افزایش می باشد.
وزن دیوار:
هر متر مربع از دیوار SLP با کلیه اتصالات تعریف شده ۷ کیلوگرم می باشد.
عایق:
عایق صوتی: تا ۴۴ دی سی بل
عایق حرارتی: ۰۸۰/۲ کیلو وات به ازای هر متر مربع
عایق رطوبتی: ۰۰۵/۰ درصد
دیگر مشخصات
مقاومت خمشی: ۲۰۷ کیلو گرم بر متر سطح
مقاومت در برابر فشار باد: ۵۵۰ کیلو گرم
اتصالات مصرفی:
نوع اتصالات مصرفی تماما از جنس ورق و مفتول گالوانیزه به منظور ضد زنگ بودن آنها می باشد.
رابیتس: ورق گالوانیزه درجه یک به وزن ۸۰۰ گرم
مواد اصلی: مواد اصلی تشکیل دهنده دیوار از مواد پلی استایرن و از نوع خاموش شونده می باشد که از کشورهای کره جنوبی و چین وارد می گردد.
مفتول آهن: پانل ها به صورت فوم مسلح طراحی شده که مقدار مفتول آهن بکار رفته در هر پانل ۱۷۰ متر طول می باشد که به صورت پنهان در پانل استفاده شده است.
مزایای محصول
سرعت اجرا:
    هر تیم ( 2 نفره ) در یک روز کاری  تا 90 متر مربع از این نوع دیوار را می تواند نصب کند.
صرفه اقتصادی:
    به دلیل سبکی وزن دیوار، در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمان کاهش چشم گیری رخ می دهد.
    در هنگام نصب نیاز به ملات و نگه دارنده ندارد.
    این نوع از دیوار، نیازی به گچ و خاک و پلاستر سیمان (حتی در مناطق مرطوب و گرمسیر)ندارد. به دلیل صاف و یک دست بودن ابعاد هر پنل نیازی به گچ و خاک نمی باشد و شما پس از نصب دیوار می توانید در حد نیم تا یک سانتیمتر گچ سفید را کشیده و سپس رنگ آمیزی نمایید. در ضمن از سمت خارج و یا نماهای سیمانی نیازی به دستگاه شات نبوده و سیمان کاری با ماله و به صورت دستی انجام می گیرد.
    حذف نعل درگاه در سیستم اجرای این نوع دیوار.
    بدون هیچ گونه ریخت و ضایعاتی می باشد.
    افزایش حجم فضای مفید ۶ درصدی در زیربنای ساختمان.
عایق بودن:
    دیوارهای SLP دارای عایق صوتی تا ۴۴ دی سی بل می باشد.
    دیوارهای SLPعایق دمایی بسیار خوبی برای خانه و ساختمان شما در همه فصول سال می باشد. که در نتیجه به کاستن مصرف انرژی و هزینه های تجهیزات دمایی (شوفاژ، کولر و…) منجر می گردد.
    دیوارهای SLP همچنین عایق رطوبتی بسیار مناسبی است. جذب آب ۰۰۵/۰ درصدی دانه های پلی استایرن موجب عدم رسوخ هرگونه نشتی آب از یک طرف دیوار به طرف دیگر می شود.
    عدم نفوذ جانوارن موذی به دیوار به لحاظ مواد مصرفی.
نصب آسان سنگ های سنگین و کابینت:
    رابیتس یکی از بهترین گیردارکننده های مصالح ساختمانی بوده که در این سیستم از رابیتس ۸۰۰ گرم استفاده می شود که به وسیله سنجاقک و بست های گالوانیزه مهار می شود و برای نصب کابینت یا سینک های روشویی و ظرف شویی کافی می باشد.
سهولت در نصب تأسیسات:
    به دلیل ماده اصلی تشکیل دهنده دیوار که از مواد پلی استایرن می باشد به راحتی می توان کنده کاری را با ابزارهای تیز و برنده انجام داد. نصب تأسیسات می تواند قبل یا بعد از نصب رابیتس انجام گیرد.
دیگر مزایا:
    مقاومت در برابر نیروهای زلزله در محورهای افقی و عمودی
    مقاومت در برابر آتش تا ۴۶ دقیقه و پایداری تا ۱۲۰ دقیقه.
    مقاومت در برابر باد
    وزن دیوار با کلیه اتصالات در هر متر مربع ۷ کیلوگرم.
 ********************************

مزایای دیوار فوق سبک SLP

ساختمان سازی در چند سال اخیر وارد فاز جدیدی شده که پارامترهایی از جمله سبک بودن ، سرعت بالای اجرا ، ایمنی هنگام زلزله ، صرفه اقتصادی،عایق بودن بسیاز حائز اهمیت است .

 

محاسن دیوار فوق سبک مسلح S.L.P

سبکی وزن: هر متر مربع این دیوار با کلیه اتصالات به وزن 7 کیلوگرم بوده که به دلیل سبکی وزن دیوار می توان قبل از طراحی سازه برای ساختمان، صرفه جویی چشم گیری در بار آهن مصرفی در ساختمان نمود. متراژ قابل حمل در هر ترانزیت حداقل 700 مترمربع می باشد که 5 برابر سایر محصولات ساختمانی مانند بلوک، آجر، سفال و … بوده و عملیات تخلیه هر ترانزیت با 4 نفر نیروی انسانی در کمتر از یک ساعت انجام می گیرد.

عایق صوتی:

امروزه ساکنین آپارتمان ها از شنیدن سر و صدای همسایه ها در اوقات شبانه روز رنج می برند ولی با استفاده از دیوار که دارای عایق صوتی 44 دی سی بل است صاحب یک محیط آرام و قابل اطمینان می باشید.

عایق حرارت و دما:

فوم پلی استایرن در گذشته به عنوان ظرفی استفاده می شد که در آن مواد غذایی را برای مدت زیادی در دمای پایینی نگاه می داشت و بالعکس، این دیوار عایق دمایی بسیار خوبی برای خانه و ساختمان شما در فصول سال دارد. از محاسن دیگر دیوار، این که شما با کم شدن مصرف انرژی و هزینه های تجهیزات دمایی مانند کولر، شوفاژ و … بهره مند خواهید شد.

عایق رطوبتی:

دانسیته این دیوار 12 بوده که مواد اصلی آن عایق رطوبتی با جذب آب 005/0 یک لایه عایق بسیار قوی می باشد به گونه ای که شما در هر طرف از دیوار به مشکل نشت آب برخورد کنید، طرف دیگر نم و خرابی به بار نخواهد آورد و در مناطق مرطوب و گرمسیر کشور نیاز به اجرای پلاستر سیمان نبوده و به هیچ عنوان پایین دیوار شوره نمی زند.

سرعت اجرا:

هر تیم در یک روز کاری در حدود70 مترمربع این نوع دیوار را می تواند نصب کند.

بی نیازی به گچ و خاک و شات کریت:

به دلیل صاف بودن و یک دست بودن ابعاد هر پنل نیازی به گچ و خاک نمی باشد و شما پس از نصب دیوار S.L.P می توانید در حد نیم تا یک سانتیمتر گچ سفید را کشیده و سپس رنگ نمایید. از سمت خارج و یا نماهای سیمانی نیازی به دستگاه شات نبوده و کلیه سیمانی زنی ها با ماله و به صورت دستی انجام می گیرد.

عدم نیاز به قوطی و شاسی کشی و داربست:

دیواربه دلیل اینکه قبل از قرار گیری در محل خود به صورت یک پارچه بر روی زمین توسط رابیتس دوخته می شود و سپس در فریم خود قرار می گیرد. از سمت داخل بر روی طبقه عملیات انجام شده و نیازی به داربست نمی باشد. این دیوار به طول 5 متر و ارتفاع 3 متر نیازی به فریم یا قوطی کشی نداشته وبا قاب نبشی های خود دیوار، مهار می گردد.

نصب آسان سنگ های سنگین و کابینت:

رابیتس یکی از بهترین گیردارکننده های مصالح ساختمانی بوده که در این سیستم از رابیتس 800 گرم استفاده می شود که به وسیله ی سنجاقک و بست های گالوانیزه مهار می شود و برای نصب کابینت ها در قسمت کاشی شده با 1/5 تا 2/5 سانتیمتر ملات یا دوغاب خور پشت کاشی برای نگه داری وزن کابینت یا سینک های روشویی و ظرف شویی کافی می باشد.

استفاده مجاز در طبقات:

دیوار S.L.P با فشار باد 110 کیلومتر در خارج از شهر تا ارتفاع 110 متر معادل 34 طبقه و در داخل شهر تا 120 متر ارتفاع معادل 39 طبقه مجاز به استفاده می باشد.

سهولت در نصب تأسیسات:

به دلیل ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی دیوار که از مواد پلی استایرن می باشد به راحتی می توان کنده کاری را با ابزار های تیز و برنده انجام داد. تأسیسات را می توان قبل از نصب رابیتس ویا بعد از نصب رابیتس اجرا نمود.

دیگر مزایا :

 • سرعت بی نظیر در نصب دیوار
 • صرفه جویی قابل توجه در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمان بلند مرتبه بدلیل سبکی وزن دیوار
 • عایق سرمایشی و گرمایشی بسیار بالا
 • عایق رطوبتی عالی و نفوذ ناپذیر
 • عدم نفوذ آلودگی صوتی (44 db) و ایجاد آرامش برای ساکنین ساختمان در شهرهای بزرگ
 • بدون ضایعات برای مصرف کننده
 • در هنگام نصب نیاز به آب،ملات ماسه و سیمان و نگه دارنده ندارد
 • بدون نیاز به گچ و خاک ، شات کریت وعدم نیاز به اجرای پلاستر سیمان. در مناطق مرطوب و گرمسیر کشور که در نتیجه، صرفه جویی در هزینه ها و مدیریت زمان می گردد.
 • افزایش حجم فضای مفید 6درصدی به کل زیربنای ساختمان
 • بهترین بازدهی برای سالن های تولید قارچ در سراسر کشور
 • عدم نفوذ جانوران موذی به دیوار به لحاظ مواد مصرفی
 • سبکی دیوار با کلیه اتصالات در هر متر مربع 7kg/m2
 • عملکرد دیوار به هنگام زلزله بصورت غیرمیانقاب
 • قابل نصب در هر فصل و هر منطقه جغرافیایی صعب العبور
 • مقاومت در برابر آتش 46 دقیقه، پایداری 120 دقیقه
 • کاهش وزن مرده حداقل 200kg/m2 زیربنا
 • مقاوم در برابر باد و نیروهای زلزله در محور افقی و عمودی
 • نصب آسان لوله های آب و فاضلاب، برق و تلفن، چهارچوب درب ها و پنجره ها در کمترین زمان و هزینه
 • حذف نعل درگاه در سیستم اجرای دیوار S.L.P